Jeremane, Jeremane Ergenekon - GERMANX

Ergenekon

• Karabo ea 59
  • Ponahalo ea 21929

Litho tsa 0 le baeti ba 2 ba shebile sehlooho.

Offline bolelele

• Pro Mitglied
  • Molaetsa: 294
  • Lekala la 37
  • ho kopanela liphate: Bay
  • Pososela ... hosane ho tla ba bobe le ho feta
Re: Ergenekon
« Reply #33: Loetse 10, 2008 ka 12:28:09 hoseng »
sayin lengur bu kadar hiddetle savundugunuza göre sizinde ergenekonla bir baglantiniz olabilir süphesi doguyor insanda. o kadar savci bilmiyor okadar polis anlamiyor bu isten bir siz biliyorsunuz sucluyu sucsuzu.bu nasil bir sey, neler biliyorsunuz.hakareti birakinda asker ihtilal yapsin diye daha ne isler yapacaksiniz. halk bas taci etmis edecegini.bu kinin intikamin sebebi nedir.isler tersmi gidiyor.

Sayın nuhal2,

Uyduruk Ergenekon iddianamesi sürecinde yaşananları,yapılan keyfi ve zorbalığa varan uygulamaları ne Ceza Usul Kanununa ne de Evrensel  İnsanllık İlkelerine aykırılıkları görebilmek için ille de Hukuk Profesörü olmak gerekmiyor.Ve de bu akla,mantığa,yasal mevzuata aykırı saçma sapan,belli bir amaca yönelik olduğunu kolayca anlaşılabilen keyfilikleri eleştirmek içinde uyduruk Ergenekon örgütü sempatizanı veya savunucusu olmak da hiç gerekmemekte.Daha önceki yazdıklarımı okursanız "Hukukun herkese gerekli bir kavram olduğunu,bugün bulundukları makam ve mevkiine güven ederek hukukun içine edenlerin,yarin hukuk,adalet diye inim inim inleyeceklerini"söylediğimi görürsünüz.

Özele gelince 17 yıllık aktif avukatlığa 4 yıllık Hukuk eğitimi,1 senelik Avukatlık stajını da eklersek 22 senedir doğrudan Hukuğun içinde olan birisi olarak diyebilirim ki;EVET,şu uyduruk iddianame sürecinde görev alan Savcılardan tutun da çoğu kolluk kuvvetlerince yapılan işlemlere kadar  çoğu işlemler, belli bir güçlerin(CIA korumasında ABD'nin kucağına yaşayan deriin hocamız başta olmak üzere) güdümünde,tamamen yıldırma ve etkisizleştirme amacıyla yapılmaktadır.Tabii eğer şu yalama ve yalaka medyanın her dediğine kafanızı emme basma tulumba gibi onay verme amacıyla sallarsanız,o karşı çıktığınız sürü psikolojisine farkında olmadan dahil olursunuz.zaten amaçladıkları da bu.Yani uyutulmuş,kandırılmış,sessiz çoğunluk.

şu uyduruk iddianameyi hazırlayan savcılardan yalama medya sayesinde meşhur olan,ön plana çıkarılan  bir tanesi hakkındaki Suç duyurularının haddi hesabı yok.Bugün Adalet Bakanı da ilgili savcılar hakkında idari soruşturma açıldığını söyledi(baştan söyleyeyim Adalet Bakanlığının yapacağı bu idari soruşturmadan bir şey çıkmayacaktır :))Yani görüldüğü gibi ortada kokuşmuş çok pis uygulamalar var.Tabii bunu şu yalaka medyadan öğrenemezsiniz.

Diyeceğim odur ki haksızlıklara uğrayan kim olursa olsun karşı çıkmak insanlığın gereğidir.Eğer bunu yapmayıp,en azından eleştirmezseniz o haksızlıklara bir katkı da siz sağlarsanız.Haksızlıkları eleştirmek içinde ille de haksızlığa uğrayanların görüşünde olmak da gerekmemektedir.Haa benim devletle vergi vermek dışında hiç bir ilişkim yok."Selam verdik, rüşvet değildir deyu almadılar" çarkında bir yerim yok.İnşAllah anlatabildim. :)

Avukatım Tayyip Erdoğan - Aydın Doğan çatışması için ne düşünüyorsunuz?

Muharrem ne diyeyim.Allaha binlerce şükür ki böyle çatışmalar olmazsa karşılıklı kirli çamaşırlar ortaya çıkmayacak,kimin ne halt ettiğini öğrenemiyeceğiz.İktidarın devlet imkanlarıyla kendi borazanlığını yapan bir medya gücü oluşturduğu ortada.şu destekçi tarikat medyalarını da katarsak iktidarı eleştirecek,yaptıkları veya yapacakları(durum onu gösteriyor) pislikleri kamuoyuna açıklayacak ancak en büyüğü Doğan olmak üzere,Çukurova,Ciner ve Doğuş grubunun medyaları kalıyor.İktidar bu grupları da baskı altına alıp devlet imkanlarını tamamen kendi çiftliğinin malı gibi kullanmaya çalışıyor.Tabii her zaman yemiyor.Nefret ettiğim halde şu rezillikleri dile getirecek neredeyse tek medya gücü olan Doğan grubunu tebrik ediyorum.Daha çok rezillikler çıkacak ve hep birlikte hayretler içerisinde seyredeceğiz.Zevkli seyirler dilerim. ;D
"Haeba u bapala ka ntho e ngata haholo, ua e senya."

Melao ea Murphy

Offline MuhaяiaeM

• ωєвмαѕтєя
  • mohlokomeli oa
  • Molaetsa: 1566
  • Lekala la 442
    • almancax
« Reply #34: Loetse 10, 2008 ka 12:30:40 hoseng »
Dediğiniz doğru, bu işin altından biçok şey çıkabilir, ama zamanında can ciğer kuzu sarması değil miydi bunlar ya ?
Demek öküz öldü ortaklık bitti :)

sebose

• moeti
« Reply #35: Loetse 11, 2008 ka 12:33:49 hoseng »
sayin lengur avukat deyince benim aklima hemen alpaslan aslan geliyor nedense.e staj falanda yapmistir.sizin kadar görev yapmamis olmali genc gözüküyor. yalaka medya deyincede hani bu avukat danistayi basip tabancayla bir kisiyi öldürmüs birilerini yaralamistiya bu saldirida  hemen "birisi otomatik tüfekle girip Allahüekber dedi ve danistay üyelerini üzerine ates acti" diye yazan ve halka bunu yutturmaya calisan medya geliyor.tabi siz bunlari hatirlamazsiniz, burda ölenlerde hayal ürünü. ancak olayin sahidi olan kadin hakim saldirganin tekbir getirmedigini, ve tabancayla ates actigini belirtince sizin yalaka medya neden böyle bir sey uydurdugunu aciklamaya gerek görmedi. demek savci uyduruk iddianame hazirliyor öylemi  sende hukuk adamisin sende yaparmisin böyle seyler yok canim yaparmisin.yapmazsin tabi senin alninda hukuk kurallarina riayet eder yaziyor dimi. peki uyduruk iddanameyi hakimler kabul edermi etmezler etmezler. peki bunu nasil ettiler. ne oluyor bu hukuk adamlarina. tek dürüst siz kalmissiniz.abd de yasayan hocadan falan konuyla alaksi pek olmadigi halde bahsetmeniz sizin dindar insanlara karsi beslediginiz hasmaniyeti gösterir.ne buldunuz sizin elinizde hangi belgeler var.hircinca hakaretler ederek bir yeremi varacaksin .hangi isini yaptiramadin.seni kayiran torpil yapan adamlarinmi yerinden uctu.sen bana bir avukat neden danistayi basar acikla sana tek diyecegim yok. am a mantikli böyle hukuk adami olarak zirvalamak yok.muharrem bey sanada sonra cevap vercem.sende kanit var ha can ciger ha nerden anladin sonra.

Offline MuhaяiaeM

• ωєвмαѕтєя
  • mohlokomeli oa
  • Lekala la 442
    • almancax
« Reply #36: Loetse 11, 2008 ka 01:20:34 hoseng »
Saldırmana gerek yok nuhal2, burada herkes fikrini söyler ve sen ister benimsersin ister
benimsemezsin.
Benimse ya da benimseme bu beni bağlamaz ama insanların görüşlerine saygı göstermek zorundasın.
Ben ergenekon iddianamesini sonuna kadar destekliyorum ama arkadaşım bunu desteklemediği
için ona hesap sormuyorum, herkesin kendi bileceği iş.
Benim için herkesin görüşü kendine, benim düşündüğümü düşünmüyor diye şuursuzca laflar etmem
kimseye.
Ama burada özel olarak lengur'a ya da bana laf atıyorsanız önce haddinizi bilin.
Herşeyden önce laf attığınız kişi hukukundan siyasetine, iktisadından politikasına kadar
her konuda iyi yerlerde eğitim almış bir kişidir.

Benim görüşüme gelince; Türkiye gibi ülkelerde güçlü bir medya hükümetleri götürüp
getirebilir, nitekim bunun örneği kısmen de olsa ülkemizde görülmüştür.Sonra ülkeyi
medya yönetiyor derler.Neden diyorlar bunu? Oy kullanan kaç kişi oy verdiği parti programını
okuyor? Bir partiye oy verirken neleri göz önünde bulunduruyoruz?
Hiç birşeyi göz önünde bulundurmuyoruz, medya onun hakkında iyi konuşuyorsa o parti iyidir,
kötü konuşuyorsa o partiye oy verilmez, bu iş bizde böyledir.

Geçenlerde bir yazı okumuştum, ülkemizde tarihte ilk defa bir hükümet bir medya grubuna
savaş açtı deniyor. Neden böyle denilmiş? Çünkü adamlar çıkarlarını korumak veya devam ettirmek
istiyorlarsa medyayla iyi geçinmek zorundalar.Bu güne kadar da hep böyle olmuştur.
Medyanın desteğini arkasına alan dereyi geçmiştir. Bu parti iktidara gelirken bunları kulanmadı mı?
Herkes gibi bunlar da kullandı elbette, ilk geldikleri günlerde bu gruba bağlı şirketler için borçlar yeniden
yapılandırılmadı mı? Teşekkür mahiyetinde çeşitli imtiyazlar tanınmadı mı?
Bırakın bunları ya, ben ne hükümeti savunurum ne de medyayı, hepsi birbirinden beter.

Türkiye yolsuzluk endeksinde kaçıncı sırada biliyor musunuz? Neden peki?
Yapılan yolsuzlukların kaçından haberdarsınız? Bir yolsuzluk yapıldığında bunu size kim haber
verebilir? Medyadan başka nereden öğreneceksiniz? Elbette yapılanları gizlemek adına
medyayla can-ciğer olacaklar, sadece bu hükümet değil hepsi aynı.
Milletin sesi çıkmasın diye bu ülkeyi krize sürükleyen ekonomi politikalarını öve öve bitiremeyenleri de
biliriz biz.İşte medyanın gücü.

Sende kanıt var mı diyorsun bir de bana, insanların görüşlerini belirtmeleri için ellerinde kanıt olmasına
gerek yoktur.Yapılanlardan az çok neyin ne olduğunu anlıyoruz.
Bu Doğan - Erdoğan tartışması ne? Bana göre ikisinin de kirli çamaşırları var ve birisi diğerine
"senin kirli çamaşırlarını ortaya dökerim diyor" diğeri de "buyur dök ben de seninkileri dökeyim" diyor olay budur.
Bu bağlamda bana göre halk ne kadar pislik varsa dökülsün diye düşünüyor, maskeler düşsün birer birer.
Ama sanmam, böyle gelmiş böyle gider, biz de burada o onu yapmış, şu şunu etmiş diye konuşur dururuz.
Atı alan Üsküdar'ı geçerken, biz de birbirimizi yeriz.

Offline bolelele

• Pro Mitglied
  • Molaetsa: 294
  • Lekala la 37
  • Pososela ... hosane ho tla ba bobe le ho feta
« Reply #37: Loetse 11, 2008, 11:26:40 thapama »
Arkadaşlar daha önceki yazılarımın birinde de söylediğim gibi suç işleyen kim olursa olsun üzerine gidilmelidir.Adalet yerini ancak bu şekilde bulur.Fakat Adaleti sağlama bahane edilerek,rezilliklere,sahtekarlıklara,vatan hainliğine,din ve vicdan sömürücülüğüne karşı ses çıkaran, siyasi görüşleri tamamen farklı, muhalefet eden herkesi alakasız sebeplerle aynı suçtan hiç bir Ceza Usul Kurallarına uymadan,insan haklarına aykırı bir şekilde içeri tıkarsanız o zaman bunun adı Adalet olmaz,siyasi linç olur.Sürekli uyduruk Ergenekon iddianamesi ibaresini kullanmam bundandır.

Sayın nuhal2,

Önce sorularınıza cevap vermeye çalışayım.

"Avukat deyince benim aklıma hemen Alpaslan Aslan geliyor nedense" demişsiniz.Peki Ali Günday diye bir isim hiç tanıdık geliyor mu? Kim bu Ali Günday derseniz hemen söyleyeyim.1995 yılında bürosunda öldürülen Gümüşhane Barosu eski başkanı.Peki  kimler tarafından hedef gösterilmiş,kim tarafından,niye öldürülmüştü? Vakit ismini alan Akit gazetesinin Günday, hakkında günlerce süren yayınlardan sonra İzzet Kıraç adlı bir kişi tarafından türbanı yasakladığı gerekçesiyle öldürülmüştü.

"Alpaslan Aslan kimdir? "Bir avukat Danıştay'ı niye basar?" Eğer TV'lerden sadece Samanyolu(hani şu bizim CIA destekli derin hocamızın kanalı),Kanal 7 (hani meşhur Deniz Feneri skandalının mimarlarının kanalı),ATV(hani iktidarın borozanlığını yapmak amacıyla özel hiç bir bankanın kredi vermemesi üzerine iktidarın sanki babasının parasıymış gibi Devlet Bankalarından özel kıyaklarla sağlanan kredilerle alınan) de yayınlanan haberden ziyade yorum içeren şeyleri seyredip bu soruyu soruyor iseniz,vereceğim cevaplar sizi hiç bir şekilde tatmin etmeyecektir.şimdilik sadece şunu söyleyebilirim ki yukarıdaki İzzet Kıraç ile Alpaslan Aslan arasında 3 önemli benzerlik var.

1)Her iki cani mi desem dangalak mı desem kişinin de devamlı yobazlığın medyadaki en önemli temsilcisi Vakit Gazetesini okudukları mahkeme tutanakları ile sabit olmuş.
2)Her ikisinin de ifadelerinde türban yasağını protesto etmek için böyle bir eylem yaptıklarını söylemişler.
3)İlginçtir her iki dangalak da nedense ruhsal rahatsızlıkları olan kişiler çıkmış.İzzet Kıraç'ın raporlu,Alpaslan Aslanın ise deli raporu almak için çabaladığı  yine mahkeme dosyalarında belli.

Bu konular hakkında google'de ayrıntılı bilgi bulabilirsin.Haa belge istersen iktidar gücü elimde olmadığından gizlilik taşıyan bu belgeleri gerek sitemize gerekse de yanlı herhangi bir gazeteye servis edemem. :) Hem belgeyi ne yapacan?AKP Genel Başkan Yardımcısı şaban Dişli hakkında hemi de  belgesiyle birlikte 1 milyon dolar rüşvet aldığı iddiaları havada uçuşurken o ne yaptı?Savcılar ne yaptı? Göstermelik olarak başkan yardımcılığı görevinden istifa etti fakat milletvekilliği dokunulmazlığı zırhını atmaktan korkup millet vekilliğinden istifa etmedi(Bu aradan TL'den bol sıfırlar atılmasına vesile olup,ulusal paramızın sembolikte olsa itibarını yükselttiği için takdir ettiğim iktidar partisinin, genel başkan yardımcısı hakkında YTL üzerinden değil de Dolar üzerinden hemi de belgeli rüşvet aldığı iddialarına şahşen çok üzüldüm. :) )

şu nefret ettiğiniz Turan Dursun,Bahriye Üçok,... gibi insanların katledilmesine hiç girmeyeyim.

ABD'de CIA korumasında yaşayan şu derin hocamız hakkında konuyla ilgili şeyleri de yukarıda yazmıştım.Özetle bugün şu uyduruk Ergenekon soruşturması nedeniyle siyasi görüşleri birbirine tamamen zıt o kadar kişilerin tutuklanmalarından önce birleştikleri tek nokta, şu şerefsiz,vatan haini,ABD uşağı,din ve vicdan vampiri... derin hocanın ve devlet kademelerindeki oluşumunun,bu ülke için ne kadar tehlikeli bir şey olduğuydu.

Daha çok şeyler yazacaktım ama bu akşamlık zamanım kısıtlı.2 saat sonra İstanbul'a doğru yola çıkacam.İnşAllah Pazar gecesi devam ederim.

"Haeba u bapala ka ntho e ngata haholo, ua e senya."

Melao ea Murphy

sebose

• moeti
« Reply #38: Loetse 12, 2008 ka 12:21:59 hoseng »
bu ülke neden ileri gitmemis yillardir biliyormusun.iyi egitim iyi insanlar degilde senin gibiler aldigi icin.verdigin cevap tam bir zirvalik.türban icin neden bir imam adam öldürmezde ergenekonla baglantili iyi egitim görmüs ayni senin aldigin egitimi almis senin deyiminle ruhsal bozuklugu olan bir avukat insan öldürür. ayni o yalaka medyanin yalan haberleriyle iftira ve hakaret dolu bir yazi olmus.her vakit gazetesi okuyan insan öldürüyor sonucuna cikiyorsun.ne güzel iyi yerlerde egitim almismis cok gördü bu milletsenin gibilerini.CIA ile falan ne baglantin nerden biliyorsun kimi kim koruyor ne sacmaliyorsun ispatliyamiyorsun sifatindan meslegindendemi utanmadan böyle seyler yaziyorsun.hakaretlerini aynen sana iade ediyorum. sunuda unutma a,aslan ergenekon sanigi ve iyi egitimli bir avukat ve bugun disari ciksa senden fazla müsterisi olur.senin gibiler hirsizlarla katillerle degilde abdde yasayan bir din adamiyla ugrasiyor.aciyorum size bide bir sürü sey yazmis ben zamanim olursa bütün haberleri izlerim.önyargili falanda degilim olay cok net .

sebose

• moeti
« Reply #39: Loetse 12, 2008 ka 12:41:15 hoseng »
peki muharrem gelelim sizin yazdiklariniza . secimlerde önce veya sonra yada cbaskanligi secimleri esnasinda dogan medyasin akp yanlisi bir haberini bana göeterebilirmisiniz. gösteremezsinz. hicbir zaman övmemis her zaman saldiracak bir firsat kollamistir dogan grubu.özellikle 2002 secimlerinden önce ( bizde gazt okuyoruz) cogo medyanin akp lehine tek satiriyoktur ve akp iktidara gelmistir. sizi tezlerini cürütecek cok sey var. medya ne derse halk hepsini yutar diyorlarsa O ESKIDENDI. kaldiki bu gun sadece dogan medyasi var, akp iktidara geldiginde sadece doganin degil anlasmaya yanasan bütün gruplarin borcunu yapilandirdiki tahsil etmenin tek yolu bu idi.doganin sicili bozuk diye onu ihalede vs kovamaz oda herkesle ayni haklara sahip.simdi salim kafayal söyle düsün. sen bir site kurmussun hacker falan ne varsa yararlaniyor. sen sitede hosgeldiniz falan su hizmetlerimoiz var yaziyorsun kisacasi sirf millete hizmet yani bir parti gibi, ama bu hackerler senden sitenden faydalanmakla kalmiyor haksiz seyler talep etmeye basliyor.siteyi kopyaliyor falan. sende tabiki kiziyorsun haklarimi savuncagim diyorsun. ne oldu simdi sen bu sahtekara siteden fayadlanma imkani verdin diye onunnla can cigermi oldun. sonrada o hacker seni tehdide basladi senin siten söyle kopyaci falan diye karsilikli tehditler, ama ben burda seni hakli görürüm.tabi sen diyeceksinki yok böyle bisey. dimi senin dedigin gibi elilmizde belge olmasina gerek yok sallyalim iftirayi gitsin.neyse gerekirse sonra devam ederim.

Offline MuhaяiaeM

• ωєвмαѕтєя
  • mohlokomeli oa
  • Lekala la 442
    • almancax
« Reply #40: Loetse 12, 2008, 03:07:10 thapama »
Bak kardeşim, daha önceden de birkaç tartışmada yer almıştın hatırlıyorum.
Tamam senin fikirlerin de güzel evet gayet hoş, bana göre medya desteği vardır ama sana göre yoktur, olabilir problem değil.
Ama niye bu kadar hırçın mesaj yazıyorsun anlamadım.
Herkes doğal üslubunu kulanarak yorum yaparken sen topla tüfekle saldırıyorsun, bu ne ya?

Biz ne zaman adam gibi tartışmayı öğrenicez?

Seo e se bolelang senin gibiler? Ne demek verdiğin cevap tam bir zırvalık?
Seo e se bolelang acıyorum size? Ne demek cok gördü bu millet senin gibilerini?

Bunların konuyla ne ilgisi var?
Tanımadığın biriyle fikirlerinden dolayı böyle konuşamazsın!

Benzer üslubu daha önceki tartışmalarda da kullanmıştın. Daha fazla çekemem, tekrar uyarmıyorum hesabın kapatıldı.

Offline Kaşüstü

• Pro Mitglied
  • Molaetsa: 299
  • Lekala la 42
« Reply #41: Loetse 17, 2008 ka 11:31:45 hoseng »
EE konu "ERgenekon" "laf lafi aciyor"a benzemez illaki gerginlik yasanacaktir.

Bu arada gazetelerden ve televizyonlardan bende cok seyler ögrendim tabi. Benim görüsüm. Bir insan hic birsey yapmamissa öyle kolay kolay tutuklanamaz. Hem hakliysa yani onu suclulugunu kanitlayacak bir belge yoksa nasil olsa cikar. Demesi kolay diyeceksiniz ama dedigim gibi, suclu olduguna dair bir belge yoksa bence tutuklama emri cikamazki. Ben mi yanlis biliyorum. Bende iddianameyi destekliyorum. Varsa böyle bir örgütlenme kesinlikle yok edilmesi lazim.

E le hore u tle u tsebe ho etsa joalo, u ka etsa joalo.

Offline LERATO-40

• lerato
  • Fanatic ea Germanx
  • Molaetsa: 4586
  • Lekala la 134
  • ho kopanela liphate: Ladies
  • bophelo bo ile ba boela ba bua leshano ho nna
« Reply #42: Loetse 18, 2008 ka 12:16:02 hoseng »
ya valla su ergenekon nedir bende anliymadim nedemek okadar cok duyuyorumki nezmn tv acsam ergenekon terörden sonra bide bu cikti
HOKAE LE HAKAE HA KE TLOA MOTSE OO, KE RATA LE HO BONA MOTSE.
HO NTSE HO LE HOLO HORE U TLOHA HO 'NA, EMPA KE NTSE KE UTSA ...

Jentzsch

• moeti
« Reply #43: Loetse 18, 2008 ka 12:51:50 hoseng »
Bir zamanlar büyük bir Türk destaniydi Ergenekon..

German Translation | Ho ithuta Sejeremane | Numeri ea Sejeremane | Boiketlo ba Jeremane
Matsatsi a Jeremane | Mantsoe a Sejeremane | Lipina tsa Sejeremane | Mebala ea Jeremane | Forum Archive

LIPUO TSE TSOETSOANG: Afrikaans Albanian Amharic Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Cebuano Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Corsican Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Frisian Galician Georgian German Greek Gujarati Haitian Creole Hausa Hawaiian Hebrew Hindi Hmong Hungarian Icelandic Igbo Indonesian Irish Italian Japanese Javanese Kannada Kazakh Khmer Korean Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Lao Latin Latvian Lithuanian Luxembourgish Macedonian Malagasy Malay Malayalam Maltese Maori Marathi Mongolian Myanmar (Burmese) Nepali Norwegian Pashto Persian Polish Portuguese Punjabi Romanian Russian Samoan Scottish Gaelic Serbian Sesotho Shona Sindhi Sinhala Slovak Slovenian Somali Spanish Sudanese Swahili Swedish Tajik Tamil Telugu Thai Turkish Ukrainian Urdu Uzbek Vietnamese Welsh Xhosa Yiddish Yoruba Zulu