Sejeremane, Jeremane Aaaa ... KAMEHLA A RE TSEBENG KA NAKO E LE 'NGOE ...... :) - JEREMANE

Aaaa ... KAMEHLA A RE TSEABENG ......

• Karabo ea 24
  • Ponahalo ea 14308

Litho tsa 0 le baeti ba 1 ba shebile sehlooho.

jaluji

• moeti
Re: Aaaa ... KAMOO RE TLOAELANG HO MOTSOA KA LEBAKA ...... :)
« Reply #11: La 24 Mmesa 2008, 06:03:39 mantsiboea »
hani kimse okumuyormu?

Offline Ke tšoara makgetheng

• Fanatic ea Germanx
  • Molaetsa: 372
  • Lekala la 113
  • ho kopanela liphate: Ladies
« Reply #12: La 24 Mmesa 2008, 06:28:31 mantsiboea »
ben güldüm jaluji,teşekkürler ;D ;D
PELE EA BOPHELO,
HO HLOKA MOSEBETSI;
O SE KE WA PHELA A!

Offline hlooho ea sehlahla

• UcRuB :)
  • Fanatic ea Germanx
  • Molaetsa: 1572
  • Lekala la 43
« Reply #13: La 24 Mmesa 2008, 07:40:34 mantsiboea »
okudum jaluji, çok teşekkürler ;D ;D

• Fanatic ea Germanx
  • Lekala la 43
« Reply #14: La 06 Mphalane 2008, 06:02:29 thapama »

Kırmızı Bisiklet

Afacan çocuğun doğum günüdür ve annesinden bir kırmızı bisiklet ister. Annesi de ona bisikleti hak etmediğini ve hazreti İsa'ya günahlarını itiraf ettiği bir mektup yazmasını söyler.

Çocuk odasına gider ve başlar yazmaya...
'Mukaddes isa hazretleri, hep yalan söylediğim için affedin. Söz veriyorum bir daha olmayacak. Bugün benim doğum günüm ve sizden bir kırmızı bisiklet istiyorum'.

Çocuk yazmayı bırakır ve sonra mektubu yırtar atar. Çünkü  günahları o kadarcık değildir, ikinci mektubu yazmaya karar verir.

'Mukaddes İsa hep yalan söylediğim ve annemi dinlemediğim için beni affedin. Bu bir daha olmayacak. Söz veriyorum. Bu gün benim doğum günüm. Sizden bir kırmızı bisiklet istiyorum.'

Ve bu mektubu da yırtar, çünkü bunlarda işlediği bütün günahlar değildir. Ve başlar üçüncü mektuba. Yine olmaz ve afacan çocuk başka bir yol denemek için annesinden izin alır ve kiliseye gider.

Bunu gören annesi çok sevinir ve yaramaz oğlunun akıllandığını sanar. Küçük çocuk kilisede küçük Meryem Ana heykelinin yanına gider ve sağa sola baktıktan sonra onu çantasına koyar ve eve götürür.

Evde yine odasına çıkar ve İsa'ya son mektubunu yazar, 'Bana kırmızı bisikleti al. Annen elimde rehin.':)

• Fanatic ea Germanx
  • Lekala la 43
« Reply #15: La 08 Mphalane 2008, 03:51:52 thapama »
GENİş YÜREKLER

Otistik çocuklar okulunda rehber öğretmen olarak çalışan birinden yaşanmış olay ;
okulda rehber öğretmen olarak çalışan bir öğretmen Musa..
Okulun öğrencilerinden bir otistik çocuğun ailesi, bir gün Musa öğretmene dert yanıyor;
Çocukları normalde çok su içmesine karşın; 3 aydır ağzına bir damla su koymuyormuş.
''Hocam, bize bişey söylemiyor... Bir de siz sorun..'' diyorlar. Musa çocukla konuşuyor..
Anlaşılıyor ki; bir gün öğretmen sınıfta:'' Atatürk ölmedi, yüreğimizde yaşıyor.'' demiş...
ve küçük çocuk da, Atatürk boğulmasın diye, su içmeyi bırakmış...
Sırf bu yüzden tam 3 ay boyunca su içmemiş..
Ne yapsalar, çocuğu ikna edememişler.
Musa, çocuğu yanına çekip, demiş ki;
''Biliyor musun, Atatürk çok iyi bir yüzücüdür..''
Bundan sonra, küçük çocuk su içmeye başlamış.. söyleyecek tek kelime bulamadım..
Bilmediğimiz ne yürekler var, ne saf, ne temiz, ne kocaman yürekler...

• Fanatic ea Germanx
  • Lekala la 43
« Reply #16: La 08 Mphalane 2008, 03:52:27 thapama »
Amerika'da mahkemede yargıç, tanık kadına kaç çocuğu olduğunu sordu. 

Kadının 'on' demesi üzerine ise, on çocuğunun da adlarını sırayla söylemesini istedi. Tanık kadın, yargıcın dediğini yaptı ve on çocuğunun da adlarını yaş sıralarına göre söyledi:
David, David, David, David, David, David, David, David, David ve de David...

Yargıç bu kez merakla sordu:
On çocuğunuzun onunun da adları David mi?

Kadının 'Evet' yanıtından sonra ise daha da meraklanarak yeniden sordu:
Peki çocuklarınız bahçede oynarken onları içeri nasıl çağırırsınız?

Kadın bu soruyu gülümseyerek yanıtladı:
Ben yüksek sesle bir kez 'David' diye bağırırım, bir anda Onu birden eve gelir.

Peki, yemeğe nasıl çağırırsınız onları?

Yargıç yine meraklandı:
Tanık kadın yine gülümsedi:
Yüksek sesle bir kez, 'David yemek hazır... Haydi sofraya'  derim,çocuklarımın onu birden sofrada yerlerini alırlar...

Yargıç merakını bir türlü giderememişti.
'Peki...' diye sordu bir kez daha. İçlerinden yalnızca birine bir şey
söylemek istediğinizde ne yapıyorsunuz?

Tanık kadın bu soruyu da kolaylıkla yanıtladı:
'O zaman soyadlarıyla çağırırım... '

Offline korayce

• Neulingen
  • *
  • Molaetsa: 5
  • Lekala la 0
  • ho kopanela liphate: Bay
« Reply #17: Loetse 19, 2008 ka 06:31:24 hoseng »
fikralari bizlerle paylasan arkadaslarin hepsine ayri ayri tesekkürler

tlhompho

• moeti
« Reply #18: Loetse 19, 2008, 05:44:54 thapama »
arkadaşlar teşekkürler ama işin içine müstescen şeyler girmeyince fıkralarında tadı olmuyor...beni yanlış anlamayın sakın destekliyor değilim ama bildiğim ve burda anlatamayacağım müthiş fıkralar var... yararım herkesi gülmekten....

Offline esma 41

• Fanatic ea Germanx
  • Molaetsa: 7382
  • Lekala la 560
  • Tsohle li ne li phela ... Kea leboha ke ntse ke hola le uena
« Reply #19: Loetse 19, 2008, 05:56:51 thapama »
arkadaşlar teşekkürler ama işin içine müstescen şeyler girmeyince fıkralarında tadı olmuyor...beni yanlış anlamayın sakın destekliyor değilim ama bildiğim ve burda anlatamayacağım müthiş fıkralar var... yararım herkesi gülmekten....

Bizi siz bi  güldürseniz bir zahmet ?  cofe :)
Lefatshe ke fan. Ha feela bophelo bo le bokhutšoanyane. Kaha ho hlokahala mesebetsi e mengata. Ha feela bophelo bo tla hlola mona ka ho sa feleng. Kaha lefatše ha le qhekelle. Kaha moeti-lefats'e lefatšeng ka bophara ke moahloli le Kerim. Kaha ha ho botle kapa bobe bo ke keng ba fuoa kotlo. Ha feela 'mila o se na kotsi, tsela e kotsi e ea atleha. Kaha metsoalle ea lefats'e le maemo a holimo ho ea fihla hekeng ea lebitla.

Ehlile ke lehlohonolo ho fetisisa. Se ke oa lebala tsoalo ea lefats'e, A ke ke a etsa sehlabelo sa hae sa lefats'e lefats'e, Se ke oa senya bophelo bo sa feleng bakeng sa bophelo ba lefatše, A se ke a timela le bophelo ba hae, A ke a inke e le moeti 'me a etse ho ea ka litaelo tsa mong'a ntlo ea baeti, a ke a bulele monyako oa lebitla mme a kene saadet-i e sa feleng.
Risale-i Nur (Mangolo)

Offline SELİN

• SELİN
  • Voll Machaba a 1
  • Molaetsa: 110
  • Lekala la 2
  • khetsi Zeit kommt Rat
« Reply #20: Loetse 19, 2008, 07:31:18 thapama »
o müstehcen fıkralarınızı kendinize saklayınız lütfen. kendi kendinize anlatır gülersiniz tickoff :) tickoff :) tickoff :)
Lintho tse ntle li ntle, ha lia lokela ho ba joalo, Mawla a re boneng hore na ke eng

khomotso

• moeti
« Reply #21: Loetse 19, 2008, 11:35:16 thapama »
bır gun bı amerıkalı bır ıngılız bırde turk oturyolarmıs , bırden bip bip dıye bı ses gelmıs  bakmıslar amerıkalının  evucunun ıcınden cıkıyo bu ne demısler amerıkalı demıs''sey ya avucumun ıcınde bır cıhaz yerlestırdım sinyall gelıyo'' 2 daka sonra ingiliz bılegının ıcınden telefon sesi gelmıs bu ne demısler ''sey ya bılegımın ıcıne tlefon yerlestırdım onunsesı'' demış bu teknolojı karsısında kucuk duruma dusmek ıstemeyen turk demıs  bı ısım var 2 dakka dısarı cıkıyorum ve 2 dakıka sonra kalcaları arasında sarkan bı tuvalet kagıdıyla gelmıs ''bu ne dıye sormuslar bızım turk böburlenerek''hıc ya faks gelıyo da demıs:D Yaril :)

German Translation | Ho ithuta Sejeremane | Numeri ea Sejeremane | Boiketlo ba Jeremane
Matsatsi a Jeremane | Mantsoe a Sejeremane | Lipina tsa Sejeremane | Mebala ea Jeremane | Forum Archive

LIPUO TSE TSOETSOANG: Afrikaans Albanian Amharic Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Cebuano Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Corsican Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Frisian Galician Georgian German Greek Gujarati Haitian Creole Hausa Hawaiian Hebrew Hindi Hmong Hungarian Icelandic Igbo Indonesian Irish Italian Japanese Javanese Kannada Kazakh Khmer Korean Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Lao Latin Latvian Lithuanian Luxembourgish Macedonian Malagasy Malay Malayalam Maltese Maori Marathi Mongolian Myanmar (Burmese) Nepali Norwegian Pashto Persian Polish Portuguese Punjabi Romanian Russian Samoan Scottish Gaelic Serbian Sesotho Shona Sindhi Sinhala Slovak Slovenian Somali Spanish Sudanese Swahili Swedish Tajik Tamil Telugu Thai Turkish Ukrainian Urdu Uzbek Vietnamese Welsh Xhosa Yiddish Yoruba Zulu