Sejeremane, Jeremane JEREMANE HAPPINESS le UNHAPPINESS - JEREMANE

THABO LE HO SE THABISE JEREMANE

• Karabo ea 32
  • Ponahalo ea 18633

Litho tsa 0 le baeti ba 1 ba shebile sehlooho.

Offline adaizm ke

• Voll Machaba a 2
  • Molaetsa: 198
  • Lekala la 12
  • ho kopanela liphate: Ladies
Re: THABO LE HO SE THABE JEREMANE
« Reply #22: Ka la 23 Pulungoana 2012, 11:04:43 thapama »
--> Ben de buradan basvuru yaptim. Kagit geldi eve. Dediler ki, Alman vatandasligina gecmeniz icin Türk vatandasliginizdan vazgecmeniz gerekiyor. Icim burkuldu. Kagidi kenara attigim gibi üc bes ay sonra tekrar buldum. Babam avantajli oldugunu söyledigi icin, basvuru yaptim. Türk vatandasligina cikis verdim. :( Cok kararsizim ama, acaba basvurumu geri mi ceksem diye düsünüyorum. Fakat öte yandan Sosyoloji okudugum icin yurtdisina cikis yapmam gerektiginde hep vize mi alacagim. Bilemiyorum. :(
Bende Hacettepe edebiyat Fakültesi sosyoloji mezunuyum ,aynı kaderı paylasıyoruz bende vatandaslıgı sırf sureklı vızemı almam gerekıcek ılerıkı yıllarda dusuncesı ıle ıstıyorum..Hayat işte Tuhaf...Ama bence dogru secım yaptın Onur.Mantıgını devreden cıkarma duygusal bakma olaya ılerıde cok faydasını goruceksın Ablacım Samımıyetımle soyluyorum.
Hoja feela re ne re kile ra ba le ngoana.

Offline reyyan ho

• Fanatic ea Germanx
  • Molaetsa: 653
  • Lekala la 63
« Reply #23: Ka la 23 Pulungoana 2012, 11:11:05 thapama »
adacığım ne gibi avantajları var alman vatandaşlığın. süresiz oturum için almanvatandaşlığına geçişe gerek yokki. türk vatandaşlığındada süresiz oturum alabiliyorsun. ben istemiyorum alman vatandaşlığını.. bana göre hiç bir avantajı yok. bugün   yabancılar dairesinden ocak 15 için randevu kağıdım  geldi. bakalım sonuç ne olacak.  herşeyin hayırlısı diyeyim artık.  :)

Offline reyyan ho

• Fanatic ea Germanx
  • Lekala la 63
« Reply #24: Ka la 23 Pulungoana 2012, 11:20:07 thapama »
sen kendin icin hayirli ve faydali olan secmelisin tabi ki...ben ne desem bos :)  bizler fazla duygusal insanlariz malum...vatandasliktan ciktiktan sonra bir daha dönüs olmuyor diye duymustum (nekadar dogru bilemiyorum) o yüzden de gecmek istemiyor,almanim demek istemiyoruz acikcasi...ben bir gazi yi konusurken dinlesem onda bile agliyorum yani düsün...gecsek ayip olur :)

sen bizim gibi duygusal düsünme dedigim gibi...hayirlisi ne ise o olsun :)

yanlış roye. istediğin zaman alman vatandaşlığından çıkıp tekrar türk vatandaşlığına geçiş yapılabiliyor. ben şunun için istemiyorum alman vatandaşlığını. yıllarca Türkiyede çalıştım. ilerideki emeklilik hakkımı kaybetmek istemiyorum. en önemli etkenlerden biri bu .  ayrıca türkiyede oy kullanma hakkımıda öldürmek istemiyorum  :) :) bu benim kendi nacizade düşüncelerim.

Offline ro ke

• Pro Mitglied
  • Molaetsa: 343
  • Lekala la 23
« Reply #25: Ka la 23 Pulungoana 2012, 11:33:52 thapama »
ama abla esim askerligini yapmadi henüz,türk vatandasi olmanin temel sarti askerlik yapmak diye biliyorum.ama farketmez degistirmeyecegiz cünkü :) süresiz oturum almak yeterli benim icin.
u sebakeng se molemo ka ho fetisisa ho ba ... lithapelong tsa ka ...

Offline adaizm ke

• Voll Machaba a 2
  • Molaetsa: 198
  • Lekala la 12
« Reply #26: Ka la 23 Pulungoana 2012, 11:35:00 thapama »
adacığım ne gibi avantajları var sadece süresiz oturum verirler evet. ama türk vatandaşlığındada süresiz oturum alabiliyorsun. ben istemiyorum alman vatandaşlığını.. bana göre hiç bir avantajı yok. yalnız umarım süresiz oturum verirler. orada bir memur verilir size dedi ama bellide olmaz.   yabancılar dairesinden ocak 15 de randevu kağıdı bugün geldi. bakalım sonuç ne olacak.  herşeyin hayırlısı diyeyim artık.  :)

İnsAllah alırsın reyya Sen hakettın ben bılıyorum..
 Canı gonulden kımın ne dılegı  varsa olur Umarım Allah'a sıgınmak ona Dua etmek yapılası en guzel haraket..
Hoja feela re ne re kile ra ba le ngoana.

Offline reyyan ho

• Fanatic ea Germanx
  • Lekala la 63
« Reply #27: La 23 Tšitoe 2012 ka 02:26:16 thapama »
Ben eşimle ılk tanıstıgımdan sonrakı senesınde evlılık ve vıze ıslemlerı sırasında bu sıteyı tanıdım.Bugüne kadar forumlarda hep A1 sınavı konuşuldu yada vıze ıslemlerı yada vs vs bılırsınız Almanya'da ehlıyet nasıl yapılır evrak sorunları bıtmeyen döngü gıbı gelıyordu bızlere sonunda başarıp gelenler oldu almanya'ya gelsınlerde tabı herkes'ın ceplerınde umutları,herkes kendı yaşamın kavgası derdınde,genc olanlar şanslı zıra dıl ogrenırken algıda ezıyet yaşamıyorlar zorlanmıyorlar ama orta yaş veya daha ılerı yaştakıler ? ya onlar ne yapsın,hele bırde cok severek evlenıp baska ulkeye göç eden bızım gıbı ınsanların umutları teker teker gun gectıkce tukenmeye basladıysa !!

Kajeno re tla bua ka likotsi tsa ho nyala motsoako o hloekileng oa Sejeremane kapa Sejeremane le Seturkey.

re kopane le mosali oa ka inthaneteng, oho kamoo a nthatileng, motho e mong le e mong o ne a ka re ho 'na ha o mpona, kapa o nchebe, ha ho na banna ba e lumelang joalo ..
Mahlo a rona a foufetse, na kaofela re Turkey?

Ha ho thata ho tsamaisana le bophelo ba bona bo hlophisehileng, ehlile, empa ba tla lula ba u beha sebakeng sa sethoto ho u bontša joalo ka ngoana ea sa tsoa tsoaloa ea khasang, kapa benghali ba kantle ho naha ba nahana hore re basali joalo ka Japanese geisha like that mohatla, inamela mohatla ebe u khutlela ho basali ba hau ...

Ho thabile bohle!
Ke hoeletsa ho lona, ​​metsoalle e lulang Jeremane, ba nang le visa le ba qalileng bophelo bo bocha.

Ba balileng sengoloa sena mme ba thabile le balekane ba bona ka sebele ba tla ba joalo, ke thabile haholo, jj.

Thaba kamehla. Ke ts'epa hore ha ho hlokahale hore u hopole sengoloa sena.

Metsoalle ea Maturkey eo ke e tsebang foramong kapa sekolong sa puo ea Sejeremane, u tla utloisisa ka nako hore na hobaneng ke lula ke sa thaba. Ada o itse feela emela likhoeli tse 8 .. Ho ne ho se na lebaka la ho ema haholo ..

Kea utloisisa hore bophelo ba rona bo matsohong a balekane ba rona ho fihlela re fumana visa mme re na le tokoloho ea moruo le litokelo tsa sechaba ...

Ba e beha ka pela monyako neng le neng ha ba batla, mme tsamaiso ea molao mona e etelletsa pele moahi oa Jeremane .. esale ke bona babuelli ba molao matsatsi a 2.

taelo Müssen o tlameha ho qobelloa joalo ka ha ho le joalo nthong e ngoe le e ngoe .. Be, haeba motho e mong a fosahetse mme ha ho na bopaki, haeba monna eo a ntse a bapala kamoo a rometseng ..!

e ne e le Mojeremane .. o ile a re ho nna ramolao .. kapa tšepo ea ka, bophelo ba ka Turkey, nke ke ka tla Turkey, nke ke ka chesa bophelo ba ngoana oa ka sekolong .. !!

Ha u na tsela ea ho tsoa. ​​Joaloka esele, u ka tataisa kamele ena kapa u ea ka ntle.

Ke tla ea lijong .. empa nke ke ka phela ka bohobe ba hau ...

joale ke na le potso bakeng sa bohloko ..

Mosali oa ka o ile a mpolella, ha re u tlisetse folete e le 'ngoe.Ke tla nka mokoloto ho Tr. Ke tla lefa ntlo, ntlo e be lebitsong la hau .. !!
Se ke oa ba pohoana ho botsa mang kapa eng ho tla etsahalang haeba a sa khone ho lefa mokoloto kapa a hlokahala !! kamore e nepahetse.

Haeba monna ea nang le k'haravene ea mabothobotho a limilione tse likete tse 800, lifeme tse 2, lifolete tse 4, likoloi tsa maemo a 3 le koloi e bulehileng ea lipapali tse phahameng ka holim'a jeep ea BMW au fa 100 likete tsa YTL ho reka ntlo bakeng sa XNUMX tse likete tsa YTL, u ka etsa'ng !!

Ha ke re, `` Le na le qubu ea thepa, e 'ngoe ea tsona ea phuthuloha, hobaneng u etsa hore ke korope ntlo eo u tla mpha eona?' 'O ile a araba ka hore kaofela ha bona ha baa nkuoa ka mokitlane ...

Ha kea ja papali ena ...

U ne u ka etsa joang sebakeng sa ka haeba u ne u le joalo?

ada ile bu sayfada tanıştık. kısa sürede iyi dostluklarımız oldu. ortak benzer sorunlarımız öyle çoktuki.

ÇOKKK ÜZGÜNÜMM...ADA  ALMANYAYI TERK EDİP, TÜRKİYEYE GERİ DÖNÜş YAPTIII.. biraz buruk,biraz ağlamaklı.  GOODBYE DEUTSCHLANDD..   
herkes ne umutlarla geldi almanyaya. evlilikler ömürboyu olacaktı. ama arkadaşımın öyle olmadı.  bu kadar kolaymış insan harcamak. yazıklar olsun!! böylelerini Allah'a havale ediyorum. o en büyük dersi verir günün birinde kesinlikle. buna inanıyorummm.  theoha :)

YOLUN AÇIK OLSUN ARKADAşIM. HAYAT BUNDAN SONRA OĞLUNLA BİRLİKTE, SANA MUTLULUK VE HUZUR GÖSTERİR İNşAllah..GÜLE GÜLE GİT!! KENDİNE İYİ BAK.  : '( : '( : '(

Offline ro ke

• Pro Mitglied
  • Molaetsa: 343
  • Lekala la 23
« Reply #28: La 23 Tšitoe 2012 ka 06:44:00 thapama »
hadi yaa,üzüldüm gercekten :(   yolu acik olsun hayirlisi budur insAllah...
u sebakeng se molemo ka ho fetisisa ho ba ... lithapelong tsa ka ...

Offline Mehmet e ka khona

• 2 ea Machaba a Kopaneng
  • Molaetsa: 33
  • Lekala la 1
  • ho kopanela liphate: Bay
« Reply #29: La 25 Tšitoe 2012, 01:05:55 hoseng »
Allah yolunu açık etsin ada. Çok üzüldüm gerçekden. Hayat gercekden çok zormuş, almanya gelinmeden hiçbirseyin farkına varılmadıgını bir daha anladık.

Offline ZUZUU ho

• Pro Mitglied
  • Molaetsa: 231
  • Lekala la 5
« Reply #30: Hlakubele 12, 2013, 10:56:38 pm »
akli basinda insanlar macera icin avrupayi secmez..ada icin cok üzülmedim iyice arastirmadan cocugunla ne isin var gurbette :(eminim cokda güzel bi hatundur..yazik etmis hayatina.. ben geleli 3 sene oldu esimle ayni köylüyüz ayni kültürdeniz guya  ama inanin burda hersey degisiyo biz bile cok farkliyiz..burda büyüyenler incelikten yoksun insanlar salam sucuk cocugu diyorum ben onlara..türkiyde 2 okul okudum burda uyum saglamaya calisiom dil kurslari yaptim ehliyete yazildim ama sevgisiz ve mutsuz negatif bi ortam napsak bos..hic tavsiye etmiyorum acikcasi...
Re tla bona matsatsi a monate banna ...

Offline EL-Turco

• Fanatic ea Germanx
  • Molaetsa: 680
  • Lekala la 52
« Reply #31: La 13 Hlakubele 2013, 09:28:05 hoseng »
akli basinda insanlar macera icin avrupayi secmez..ada icin cok üzülmedim iyice arastirmadan cocugunla ne isin var gurbette :(eminim cokda güzel bi hatundur..yazik etmis hayatina..
Biraz uygunsuz olmus sanki bu yazdiklariniz; tanimadiginiz biri hakkinda bu yargida bulunmak bence olmamis.
U lihlong ho rata motho e mong ka mor'a hau ...

Offline khahla

• 2 ea Machaba a Kopaneng
  • Molaetsa: 49
  • Lekala la 2
« Reply #32: La 03 Mmesa 2013, 04:20:35 hoseng »
Sanirsam Türkler çoğu şeyi dramatize etmeyi seviyorlar ya da yüceltmeyi. Gitmeden önce kimileri için toz pembe gelebilir gittikten sonra da direk zorlukları görüp olay iyice dramatik hale getirilebilir ki genelde yapilan bu. Ben gitmedim vizeye başvurdum ne zaman çıkar bilemem ama kafamda binbir beklenti ile gitmiyorum az çok olacaklari tahmin ediyorum ve zor olacağını da biliyorum. Sonuçta beklentiyi azaltmak gerekli.

Fakat mutluluk çok farklı birşey ve daha çok bireyin kendisi ile alakalı kendisini var edebilmesi ile alakalı. Ki tersten bakarsak sanki Almanya'ya gitmeyip Türkiye'de kalan insanlar çok mu mutlu çok mu huzurlu. Genelde insanlar mutsuz şu anki dünyada. Mutluluğu dışarda aramak bana biraz saçma geliyor yani bireyin kendi dışında aramasında. Benim giden arkadaşlarım oldu bir arkadaşım DAAD bursu ile mastera gitti ve orda evlendi ve gayet de mutlu ki zaten çoğu arkadaşı Alman. Bir şekilde gerçi o burda iken de Türk kültürüne yabancı sayılırdı yabancı dediğim çok benimsemiyordu giden bir diğer arkadaş mutsuz oldu vs. vs.

Bu işin ölçütü işte Türkiye'de kalın daha mutlu olursunuz ya da Almanya'ya gelin orda daha mutlu olursunuz gibi birşey değil. Bence her iş bireyin kendisinde ve evlilikten ne beklediğinde bitiyor. Zaten bu ilişkinin başında kendini belli eder insan ne kadar aşık olsa da karşı kişiye. Bir şekilde hayata bakışın aynı olması, karakter yapılarının çok zıt olmaması hayattan beklentiler vs. vs. benzeşmeli.

Ben az çok tahmin ediyorum gidince neler olacağını ki çok zorlu bir maraton olacak. Hoş burda şu an çok mu mutluyum değilim. Ama deli gibi şu anda Almanca kastırıp B1 seviyesinde çoğu şeyi anlayacak konuma geldim. Ki hoş orda da biliyorum ausbildung yapmaktan ya da dili öğrendikten sonra diplomayı denkliğe çevirmekten başka şansım olmadığını vs. vs. ki zaten kız arkadaşım da diyor. Bir şekilde kendi ayakların üzerinde durmalı ve ya üni diplomanı uniden ders alıp burda tanıtıp ya da ausbildung yapmalısın diyor. Ki hoş o Alman olduğu için hayata daha mantıksal açıdan bakabiliyor çoğu şeyi dramatize etmiyor ki zaten sanırsam Türklerle Almanlar arasındaki temel fark bu.

Almanya zordur eminim bundan fakat Türkiye'de herşeyin güllük gülistanlık olduğu bir ülke dahil zaten o şekilde olsa evlenenlerin çoğu erkek ya da bayan farketmez eşlerini buraya aldırır ama çoğunluk oraya gidiyor :) Bir de insanoğlu doyumsuzdur. Burda asgari ücrete çalışırken orda biraz daha fazla para alır ilk başlarda bu para tatmin eder ama zamanla o para da tatmin etmez. 60 saat .çalışırken 40 saat çalışmaya başlar zamanla bu da birey için sıradan hale gelir. Yani bardağın boş tarafından bakmaya başlar vs. vs.  Yani burda da oldu beraber boş boş geziyorduk arkadaşım DHMI de kulede çalışmaya başladı ki 5000 TL alıyor iyi para wowwwwww heyo falan ilk günlerde aradan bir yıl geçince sıradan olmaya başladı o aldığı para ve iyi bir işi ve gene kendini bıraktı yani saldı hayata karşı. Kısaca iş bireyin kendisini ne kadar var edebildiğine bağlı hayatta. Yoksa TR Almanya falan farketmiyor bence.

German Translation | Ho ithuta Sejeremane | Numeri ea Sejeremane | Boiketlo ba Jeremane
Matsatsi a Jeremane | Mantsoe a Sejeremane | Lipina tsa Sejeremane | Mebala ea Jeremane | Forum Archive

LIPUO TSE TSOETSOANG: Afrikaans Albanian Amharic Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Cebuano Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Corsican Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Frisian Galician Georgian German Greek Gujarati Haitian Creole Hausa Hawaiian Hebrew Hindi Hmong Hungarian Icelandic Igbo Indonesian Irish Italian Japanese Javanese Kannada Kazakh Khmer Korean Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Lao Latin Latvian Lithuanian Luxembourgish Macedonian Malagasy Malay Malayalam Maltese Maori Marathi Mongolian Myanmar (Burmese) Nepali Norwegian Pashto Persian Polish Portuguese Punjabi Romanian Russian Samoan Scottish Gaelic Serbian Sesotho Shona Sindhi Sinhala Slovak Slovenian Somali Spanish Sudanese Swahili Swedish Tajik Tamil Telugu Thai Turkish Ukrainian Urdu Uzbek Vietnamese Welsh Xhosa Yiddish Yoruba Zulu