Almanca, Almanya fıkraaa köşesii - ALMANCAX

huku ya motlae

• Karabo ea 75
  • Ponahalo ea 25825

Litho tsa 0 le baeti ba 1 ba shebile sehlooho.

Offline 3,14

• Fanatic ea Germanx
  • Molaetsa: 7470
  • Lekala la 140
  • ho kopanela liphate: Bay
Ynt: fıkraaa köşesii
« Reply #11: Mphalane 29, 2012 ka 01:31:11 pm »
--> Buyur burdan yak... : haha:

Sabah anne, oğlunun odasına girdi ve onu uyandırdı. "Haydi oğlum, uyan artık. Okula geç kalacaksın..." Oğlu, yarı açık gözlerle annesine baktı ve uykulu bir sesle "fakat anne, bugün okula gitmek istemiyorum" dedi. Anne, oğlunun isteğine karşı çıktı: "Okula neden gitmek istemiyormuşsun bakayım?" dedi. "İki ciddi neden söyle bana..." Oğlu bir yandan esnerken, bir yandan da annesini yanıtladı: "Okuldaki tüm öğretmenler benden nefret ediyorlar, biiir... Tüm öğrenciler de nefret ediyorlar, ikiii... Bu iki ciddi nedenim yeter mi, anne?" Annesi oğlunun nedenlerini geçerli bulmadı; "bunlar okula gitmemen için neden olamaz" dedi. "şimdi hemen kal ve çabuk hazırlan..." Bu kez oğlu iki ciddi neden göstermesini istedi annesinden: "Sen de bana, okula kesinlikle gitmemi gerektirecek iki ciddi neden gösterebilir misin, anne?" dedi. Sabrı tükenme noktasına gelen anne, oğlunun üstündeki yorganı hızla çekti ve oğlunun istediği iki ciddi nedeni ondan sonra açıkladı: "Birinci ciddi neden, 52 yaşında koskoca bir adamsın..." dedi şöyle devam etti: "İkinci ciddi neden ise, sen okulun müdürüsün, oğlum..."
E-re ho be le sechaba se tsoang ho uena se hlokang se molemo, litaelo tse ntle, le ho thibela bobe. Ke bona ba pholositsoeng. Li Ali Imran, 104.

Offline 3,14

• Fanatic ea Germanx
  • Lekala la 140
« Reply #12: Mphalane 29, 2012 ka 01:33:43 pm »
--> Bakalım bunu beğenecek misiniiiz?? : haha:

BİR GÜN DELİLER AKIL HASTANESİNDEN KAÇMAK İÇİN PLAN YAPIYORLARMIş DUVAR YÜKSEKSE ALTINDAN GEÇECEKLERMİş ALÇAKSA ÜSTÜNDEN ATLAYACAKLARMIş ARALARINDAN BİR DELİYİ GÖREVLENDİRMİşLER GİT DUVARA BAK DUVAR NASIL DURUMDA BİR KAÇ SAAT SONRA GELMİş ÜZGÜNÜZ ARKADAşLAR KAÇAMAYACAGIZ ÇÜNKÜ DUVAR YOK :))))))))))))
E-re ho be le sechaba se tsoang ho uena se hlokang se molemo, litaelo tse ntle, le ho thibela bobe. Ke bona ba pholositsoeng. Li Ali Imran, 104.

Offline le türkkız

• Pro Mitglied
  • Molaetsa: 278
  • Lekala la 19
« Reply #13: Mphalane 30, 2012, 11:17:34 hoseng »
--> Bakalım bunu beğenecek misiniiiz?? : haha:

BİR GÜN DELİLER AKIL HASTANESİNDEN KAÇMAK İÇİN PLAN YAPIYORLARMIş DUVAR YÜKSEKSE ALTINDAN GEÇECEKLERMİş ALÇAKSA ÜSTÜNDEN ATLAYACAKLARMIş ARALARINDAN BİR DELİYİ GÖREVLENDİRMİşLER GİT DUVARA BAK DUVAR NASIL DURUMDA BİR KAÇ SAAT SONRA GELMİş ÜZGÜNÜZ ARKADAşLAR KAÇAMAYACAGIZ ÇÜNKÜ DUVAR YOK :))))))))))))

süperr süper süper  : haha:  : haha:  : haha:  : haha:  : haha:

Offline le türkkız

• Pro Mitglied
  • Lekala la 19
« Reply #14: Mphalane 30, 2012, 11:17:57 hoseng »
--> Buyur burdan yak... : haha:

Sabah anne, oğlunun odasına girdi ve onu uyandırdı. "Haydi oğlum, uyan artık. Okula geç kalacaksın..." Oğlu, yarı açık gözlerle annesine baktı ve uykulu bir sesle "fakat anne, bugün okula gitmek istemiyorum" dedi. Anne, oğlunun isteğine karşı çıktı: "Okula neden gitmek istemiyormuşsun bakayım?" dedi. "İki ciddi neden söyle bana..." Oğlu bir yandan esnerken, bir yandan da annesini yanıtladı: "Okuldaki tüm öğretmenler benden nefret ediyorlar, biiir... Tüm öğrenciler de nefret ediyorlar, ikiii... Bu iki ciddi nedenim yeter mi, anne?" Annesi oğlunun nedenlerini geçerli bulmadı; "bunlar okula gitmemen için neden olamaz" dedi. "şimdi hemen kal ve çabuk hazırlan..." Bu kez oğlu iki ciddi neden göstermesini istedi annesinden: "Sen de bana, okula kesinlikle gitmemi gerektirecek iki ciddi neden gösterebilir misin, anne?" dedi. Sabrı tükenme noktasına gelen anne, oğlunun üstündeki yorganı hızla çekti ve oğlunun istediği iki ciddi nedeni ondan sonra açıkladı: "Birinci ciddi neden, 52 yaşında koskoca bir adamsın..." dedi şöyle devam etti: "İkinci ciddi neden ise, sen okulun müdürüsün, oğlum..."

aaaaaaaaaaa  : haha:  : haha:  : haha:  : haha: : haha: : haha:  : haha:

Offline le türkkız

• Pro Mitglied
  • Lekala la 19
« Reply #15: Mphalane 30, 2012, 11:42:24 hoseng »
Ka letsatsi le leng, lingaka li ne li tla khetha lehlanya le bohlale ho feta bakeng sa lipatlisiso tsa bona setšabelong. Ka tsatsi le leng, lehlanya le leng le ile la oela ka letamong la seratsoana mme le ne le le makhatheng a ho khangoa ke metsi. E mong oa bohlanya o ne a lekile ho pholosa motsoalle oa hae o ile a oela ka letamong. Ha lingaka li bona sena, li ile tsa bitsa lehlanya le ileng la pholosa motsoalle oa lona 'me la re, "Re u khetha ea bohlale ho feta bohle." E mong oa lingaka o itse: "Ho lokile, letsetsa motsoalle oa hau ea pholositsoeng 'me ke u lebohe." Lehlanya: "A ke ke a tla!" Ngaka: "Hobaneng a sitiloe ho tla?" Deli: "Hobane ke e fanyehile hore e ome!"

Offline 3,14

• Fanatic ea Germanx
  • Lekala la 140
« Reply #16: Mphalane 30, 2012, 11:47:31 hoseng »
-> : haha: : haha: Cok sagol ya : haha:

Offline le türkkız

• Pro Mitglied
  • Lekala la 19
« Reply #17: Mphalane 30, 2012 ka 09:39:57 pm »
 : haha: : haha: : haha: qabola  : haha:

Offline 3,14

• Fanatic ea Germanx
  • Lekala la 140
« Reply #18: Mphalane 31, 2012, 06:36:09 hoseng »
--> askerde komutan emir erine seslenmiş:

çabuk bana bir lazer yazici getirin

er gitmiş ve bir askerle geri dönmüş

komutan : bu ne lan

asker: lazer yazıcı komutanım

komutan: nasil oluyor ??

asker: temel, hem laz hem de er ve de yazıcılık yapar.

komutan: ulan iyi ki scanner istemedik... : haha: Anlayan?

Offline le türkkız

• Pro Mitglied
  • Lekala la 19
« Reply #19: Mphalane 31, 2012, 11:14:23 hoseng »
 : haha: : haha: : haha: : haha: hahahahahha yuhhh şiştt  : haha:

Offline 3,14

• Fanatic ea Germanx
  • Lekala la 140
« Reply #20: Mphalane 31, 2012, 11:15:06 hoseng »
--> Ya ilk okudugum buydu, cok güldüm naapim. : haha:

Offline le türkkız

• Pro Mitglied
  • Lekala la 19
« Reply #21: Mphalane 31, 2012, 11:19:17 hoseng »
egallll  ;)  : haha: Ali Mısır'da okuyan bir öğrenci. Sınavlar bitmiş ve yaz tatiline girecekler.. Babası Ali'ye telefon eder ve sınavların nasıl geçtiğini sorar. Ali de bilmediği halde "çok iyi geçti" der ve bunu üzerine babası onu İstanbul'a işlerinde yardım etmesi için çağırır. Ali gidecektir İstanbul'a ve arkadaşına son olarak şöyle der; "Ahmet sen notlarımı öğrenirsin ve beni ararsın. Eğer telefona babam çıkarsa Muhammed'in Ali'ye selamı var dersin; ben anlarım bir tane zayıfım olduğunu." Ahmet notları öğrenir ve arar. Telefona babası çıkar ve Ahmet şöyle der: - Amcacım Ali'ye söyle ona bütün Ümmed-i Muhammed'in selamı var...  bbuna bak :D

German Translation | Ho ithuta Sejeremane | Numeri ea Sejeremane | Boiketlo ba Jeremane
Matsatsi a Jeremane | Mantsoe a Sejeremane | Lipina tsa Sejeremane | Mebala ea Jeremane | Forum Archive

LIPUO TSE TSOETSOANG: Afrikaans Albanian Amharic Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Cebuano Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Corsican Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Frisian Galician Georgian German Greek Gujarati Haitian Creole Hausa Hawaiian Hebrew Hindi Hmong Hungarian Icelandic Igbo Indonesian Irish Italian Japanese Javanese Kannada Kazakh Khmer Korean Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Lao Latin Latvian Lithuanian Luxembourgish Macedonian Malagasy Malay Malayalam Maltese Maori Marathi Mongolian Myanmar (Burmese) Nepali Norwegian Pashto Persian Polish Portuguese Punjabi Romanian Russian Samoan Scottish Gaelic Serbian Sesotho Shona Sindhi Sinhala Slovak Slovenian Somali Spanish Sudanese Swahili Swedish Tajik Tamil Telugu Thai Turkish Ukrainian Urdu Uzbek Vietnamese Welsh Xhosa Yiddish Yoruba Zulu